2019. szeptember 10.

2019. szeptember 10-én 14,00 órakor tartandó ülésére.

1./ Tájékoztató a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz - a NYÍRSÉGVÍZ Zrt 2020-2034. időszakra vonatkozó Gördülő Fejlesztési Tervének véleményezésére

Előadó: Pató István Városfejlesztési és Városüzemeltetési Osztály vezetője
Kovácsné Szatai Ágnes Vagyongazdálkodási Osztály vezetője

Meghívott: Szabó Istvánné NYÍRSÉGVÍZ Zrt. vezérigazgatója

2./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza MJV Önkormányzata és a Nyíregyházi Állatpark Nonprofit Kft. közötti üzemeltetési szerződések módosítására, valamint a Nyírerdő Zrt.-vel kötendő üzemeltetési megállapodás jóváhagyására

Meghívottak: Gajdos László Nyíregyházi Állatpark Nonprofit Kft. ügyvezetője
Dr. Szalacsi Árpád Nyírerdő Zrt. vezérigazgatója

3./ Előterjesztés a Sóstó-Gyógyfürdők Zrt-vel kötött üzemeltetési megállapodás módosítására

Meghívott: Dr. Podlovics Roland, Sóstó-Gyógyfürdők Zrt. vezérigazgatója

4./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza város területén autóbusszal végzett helyi személyszállítási közszolgáltatással összefüggő perből eredő, az Észak-magyarországi Közlekedési Központ Zrt-vel szemben 2017. év vonatkozásában fennálló fizetési kötelezettség rendezésére

Meghívottak: Dr. Podlovics Roland projektmenedzser

5./ Előterjesztés a Közgyűléshez a közterületi térfigyelő rendszerről szóló 22/2015.(X.30.) önkormányzati rendelet módosítására

Előadó: Dr. Kása Brigitta aljegyző
Bodrogi László közterület-felügyeletvezető

6./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007. (VI.12.) önkormányzati rendelet módosításának jóváhagyására (5 területből 1 terület szabályozási terv módosítása tárgyalásos eljárásban)

7./ Előterjesztés a Közgyűléshez a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Településszerkezeti tervének jóváhagyásáról szóló 117/2005.(V.4.) számú határozatának és a 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007.(VI.12.) önkormányzati rendelet módosításához szükséges Településrendezési -együttműködési Megállapodás jóváhagyására (Nyíregyháza, Mező u.-Rákóczi F. u.-Búza u.- Bethlen G.u. által határolt tömb északi része)

8./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007. (VI.12.) önkormányzati rendelet módosításához szükséges vélemények kiértékelésének jóváhagyásáról (Teljes eljárás - Rendezési terv módosítása 10 területen) (Napelemparkok területének kijelölése, Simai út-övezeti határ vonalának módosítása, Orosi út- övezeti besorolás módosítása, Róka utca- tervezett szabályozási vonal törlése)

9./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza MJV szabályozási tervének és helyi építési szabályzatának módosításával kapcsolatos állásfoglalásra a 2/2005.(I.11.) Korm. rendelet alapján a környezeti vizsgálat szükségességéről (4 terület rendezési terv módosítása teljes eljárás szerint)

10./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza MJV szabályozási tervének és helyi építési szabályzatának módosításával kapcsolatos állásfoglalásra a 2/2005.(I.11.) Korm. rendelet alapján a környezeti vizsgálat szükségességéről (Helyi építési szabályzat és szabályozási terv összhangjának megteremtése (Sajátos övezetek, rajzi hibák javítása állami főépítészi eljárás szerint)

11./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007.(VI.12.) önkormányzati rendelet módosítására (A rendezési terv módosítási kérelmeinek 2019. év szeptemberi megindítása)

12./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza MJV szabályozási tervének és helyi építési szabályzatának módosításával kapcsolatos állásfoglalásra a 2/2005.(I.11.) Korm. rendelet alapján a környezeti vizsgálat szükségességéről ( 1+1 terület rendezési terv módosítása tárgyalásos eljárás szerint)

13./ Zárt ülés! Előterjesztés a Közgyűléshez egyezségi szerződés lefoglalt ingatlan vagyontárgy tulajdonjogának önkormányzat javára történő átruházására

Dr. Kása Brigitta aljegyző

Meghívott: Seszták Oszkár az Esélyt az Ifjúságnak Alapítvány kuratóriumi elnöke

14./ Zárt ülés! Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza, Fazekas János tér 7. szám alatti 22200/98 hrsz-ú ingatlanon fagylaltozó terasz kihelyezéséhez - településképi bejelentési eljáráshoz - kiadott határozat elleni fellebbezés elbírálására

Előadó: Dr. Szemán Sándor címzetes főjegyző

15./ Zárt ülés! Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz az első lakáshoz jutók
támogatásának megállapítására irányuló előterjesztés véleményezésére

Előadó: Dr. Krizsai Anita Szociális és Köznevelési Osztály vezető

Nyíregyháza, 2019. szeptember 5.