2023. szeptember 20.

 
MEGHÍVÓ
 
Tisztelettel meghívom Önt a Gazdasági és Tulajdonosi Bizottság 2023. szeptember 20. napján, szerdán 8.30 órakor kezdődő ülésére.
 
Az ülés helye: Városháza, Bencs terem
 
HITELES MEGHÍVÓ
MÓDOSÍTOTT
Tervezett napirend:
„NYÍLT ÜLÉS”
 
1./ Tájékoztató - a Gazdasági és Tulajdonosi Bizottsághoz - a NYÍRSÉGVÍZ Zrt. 2023-2037. időszakra vonatkozó Gördülő Fejlesztési Terv 8. sz. módosításának véleményezésére
 
Előadó: Kohut Ágnes vagyongazdálkodási osztályvezető
Pató István Városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
2./ Tájékoztató – Gazdasági és Tulajdonosi Bizottsághoz –a NYÍRSÉGVÍZ Zrt. 2024-2038. időszakra vonatkozó Gördülő Fejlesztési Tervének véleményezésére
 
Előadó: Kohut Ágnes vagyongazdálkodási osztályvezető
Pató István Városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
3./ Előterjesztés a Közgyűléshez a nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletéről szóló 27/2020.(X.30.) önkormányzati rendelet módosítására
 
Előadó: Dr. Kovács Ferenc polgármester
 
MEGTEKINTÉS
 
4./ Előterjesztés a Közgyűléshez a NYIRVV Nonprofit Kft.-vel kötött 2023. évi Éves Közszolgáltatási Szerződés módosításának jóváhagyására
 
Előadó: Dr. Kovács Ferenc polgármester
 
Meghívott: Dr. Pazonyi Péter, a NYÍRVV Nonprofit Kft. ügyvezetője
 
MEGTEKINTÉS
 
5./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza, Déli Ipari Park fejlesztéséhez kapcsolódó állami tulajdonú 4925 jelű és 35313 jelű országos közutak térítésmentes tulajdonba vételére
 
Előadó: Dr. Kovács Ferenc polgármester
 
MEGTEKINTÉS
 
6./ Előterjesztés a Közgyűléshez a Nyíregyháza, 3503/2 hrsz-ú, a valóságban Nyíregyháza, Szent István u. 70. szám alatt található ingatlan 422 m2 területnagyságú különálló ingatlanrészének a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház részére haszonkölcsönbe adására
 
Előadó: Dr. Kovács Ferenc polgármester
 
MEGTEKINTÉS
 
7./ Előterjesztés a Közgyűléshez az ENEREA Észak-Alföldi Regionális Energia Ügynökség Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társasággal megkötött együttműködési megállapodás 1. számú módosításának elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Pató István Városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
 
Meghívott: Varga-Czine Beatrix ENEREA Kft. ügyvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
8./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza MJV Önkormányzatának TOP Plusz Városfejlesztési Programterve (TVP) elnevezésű dokumentum 2.0 módosításának elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Pató István Városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
Kovács Rita városi főépítész
 
MEGTEKINTÉS
 
9./ Előterjesztés a Közgyűléshez a TOP_ Plusz-3.4.1-23 kódszámú, „Fenntartható humán infrastruktúra fejlesztése” című pályázati felhívás keretében benyújtandó "Bölcsődék fejlesztése Nyíregyházán" tárgyú pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Tóthné Csatlós Ildikó Szociális és köznevelési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
10./ Előterjesztés a Közgyűléshez a TOP_ Plusz-3.4.1-23 kódszámú, „Fenntartható humán infrastruktúra fejlesztése” című pályázati felhívás keretében benyújtandó "Eszterlánc Északi Óvoda és tagintézményeinek fejlesztése" tárgyú pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Tóthné Csatlós Ildikó Szociális és köznevelési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
11./ Előterjesztés a Közgyűléshez a TOP_ Plusz-3.4.1-23 kódszámú, „Fenntartható humán infrastruktúra fejleszése” című pályázati felhívás keretében benyújtandó "Búzaszem Nyugati Óvoda és tagintézményeinek fejlesztése" tárgyú pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Tóthné Csatlós Ildikó Szociális és köznevelési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
12./ Előterjesztés a Közgyűléshez a TOP_ Plusz-3.4.1-23 kódszámú, „Fenntartható humán infrastruktúra fejlesztése” című pályázati felhívás keretében benyújtandó "Tündérkert Keleti Óvoda és tagintézményeinek fejlesztése" tárgyú pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Tóthné Csatlós Ildikó Szociális és köznevelési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
13./ Előterjesztés a Közgyűléshez a TOP_ Plusz-3.4.1-23 kódszámú, „Fenntartható humán infrastruktúra fejlesztése” című pályázati felhívás keretében benyújtandó "Gyermekek Háza Déli Óvoda és tagintézményeinek fejlesztése" tárgyú pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Tóthné Csatlós Ildikó Szociális és köznevelési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
14./ Előterjesztés a Közgyűléshez a TOP_Plusz-3-4.1-23 kódszámú „Fenntartható humán infrastruktúra fejlesztése” című pályázati felhívás keretében benyújtandó "Köznevelési intézmények fejlesztése" tárgyú pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Tóthné Csatlós Ildikó Szociális és köznevelési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
15./ Előterjesztés a Közgyűléshez a TOP_Plusz-6.2.1-23 kódszámú, „Fenntartható versenyképes városfejlesztés” című pályázati felhívás keretében benyújtandó "Természetvédelmi, ökológiai mentő és rehabilitációs központ kialakítása" tárgyú pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Pató István Városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
 
15./ Előterjesztés a Közgyűléshez a TOP_Plusz-6.2.1-23 kódszámú, „Fenntartható versenyképes városfejlesztés” című pályázati felhívás keretében benyújtandó "Jósa András Múzeum fejlesztése" tárgyú pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Pató István Városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
16./ Előterjesztés a Közgyűléshez a TOP Plusz-6.2.1-23 kódszámú, „Fenntartható versenyképes városfejlesztés” című pályázati felhívás keretében benyújtandó "A Sóstói erdő területének ökoturisztikai fejlesztése NATURA 2000 területen" tárgyú pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Pató István Városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
17./ Előterjesztés a Közgyűléshez az INTERREG HUSK-2302 pályázati felhívásra, „Innovatív vízvisszatartási megoldások az életminőség javítására Kassán és Nyíregyházán” címmel, Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata által benyújtott pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Pató István Városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
18./ Előterjesztés a Közgyűléshez az INTERREG HUSK-2302 pályázati felhívásra, A klímaváltozás hatásainak enyhítése a kihasználatlan városi zöldterületek biodiverzitásának növelésével Nyíregyháza és Nagykapos területén címmel, Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata által benyújtott pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Pató István Városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
19./ Előterjesztés a Közgyűléshez az INTERREG HUSK-2302 pályázati felhívásra, Közös kulturális élet és hagyományőrzés Nyíregyháza és Nagykapos határon átnyúló együttműködésével címmel, Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata által benyújtott pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Doka Diána Kulturális osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
20. Előterjesztés a Közgyűléshez A HUSK-2302 kódszámú, „Interreg Magyarország-Szlovákia Program” című pályázati felhívás keretében benyújtandó „ A kulturális örökség és a történelmi nyomok megőrzésének innovatív megközelítése a pozitív jövőkép érdekében” tárgyú pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Doka Diána Kulturális osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
21./ Előterjesztés a Közgyűléshez az INTERREG VI- Románia-Magyarország Program, "Zöld infrastruktúra fejlesztés megalapozása zöldvagyon kataszter létrehozásával és bővítésével, innovatív térinformatikai módszerek alkalmazásával" tárgyú pályázati program elfogadására
 
Előadók: Hagymási Gyula Polgármesteri kabinetvezető
Pató István Városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
22./ Előterjesztés a Közgyűléshez az Önkormányzata 2023. évi költségvetéséről és a költségvetés vitelének szabályairól szóló 1/2023.(II.17.) önkormányzati rendelet módosítására
 
Előadók: Dr. Kovács Ferenc polgármester
Dr. Szemán Sándor címzetes főjegyző
Szűrös Anita gazdasági osztályvezető
 
Meghívott: Varga János könyvvizsgáló
 
MEGTEKINTÉS
„ZÁRT ÜLÉS”
 
23./ Előterjesztés - Gazdasági és Tulajdonosi Bizottsághoz-„az Ifjúsági Ház működtetésére és a 2024-2025. évi ifjúsági feladatok ellátására” tárgyú beszerzési eljárás ajánlati felhívásának véleményezésére
 
Előadó: Dr Ulrich Attila alpolgármester
Tóthné Csatlós Ildikó Szociális és köznevelési osztályvezető
 
MEGTEKINTÉS
 
24./ Előterjesztés a Közgyűléshez a Nyíregyháza külterületi 01516/3 és 01516/4 hrsz-ú ingatlanok csere jogcímén történő tulajdonjogának megszerzésére
 
Előadó: Dr. Kovács Ferenc polgármester
 
MEGTEKINTÉS
Halkóné dr. Rudolf Éva
Gazdasági és Tulajdonosi Bizottság elnöke