2019. április 23.

MEGHÍVÓ
 
Tisztelettel meghívom Önt
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlésének Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsága
 
2019. április 23-án 13,30 órakor tartandó ülésére.
 
pdf HITELES MEGHÍVÓ (292 KB)
 
Az ülés helye: Városháza, Bencs Kálmán terem.
 
Tervezett napirendi pontok:
 
1./ Előterjesztés a Közgyűléshez "Nyíregyháza város közigazgatási határán belül az autóbusszal végzett menetrend szerinti helyi személyszállítás közszolgáltatási szerződésének 2018. évi teljesítésére" (későbbi megjelenítéssel)
 
Előadó: Dr. Kovács Ferenc polgármester
Meghívott: Pelcz Gábor az Észak-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. vezérigazgatója
 
2./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza Megyei Jogú Város stratégiai zajtérképre alapuló intézkedési terv elfogadására
 
Előadó: Pató István városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
Meghívott: Muntag András EnviroPlus Kft. ügyvezetője
Berndt Mihály Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. Környezetvédelmi Osztály zajvédelmi szakreferense
 
pdf MEGTEKINTÉS (4.91 MB)
 
3./ Előterjesztés a Közgyűléshez a Hotel Sóstó SPA & Resort négycsillagos szálloda fejlesztési projekt finanszírozásával kapcsolatos feltételrendszer módosítására
 
Előadó: Dr. Kovács Ferenc polgármester
Meghívott: Dr. Podlovics Roland Sóstógyógyfürdő vezérigazgatója
 
pdf MEGTEKINTÉS (420 KB)
 
4./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza Megyei Jogú Város 2019-2024. közötti sportkoncepciójának elfogadására
 
Előadó: Dr. Kovács Ferenc polgármester
 
pdf MEGTEKINTÉS (675 KB)
 
5./ Előterjesztés a Nyíregyháza Megyei Jogú Város sportjáról és sportfinanszírozási rendszeréről szóló rendeletének elfogadására
 
Előadó: Dr. Kovács Ferenc polgármester
 
pdf MEGTEKINTÉS (1.01 MB)
 
6./ Előterjesztés a Közgyűléshez a Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft. által a 2019/2020-as tao program keretében benyújtandó létesítmény-fejlesztési pályázatokhoz szükséges önerő biztosítására és a tulajdonosi hozzájárulások kiadására
 
Előadó: Dr. Kovács Ferenc polgármester
Meghívott: Kőhalmi Richárd a Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft. ügyvezetője
 
pdf MEGTEKINTÉS (1.67 MB)
 
7./ Előterjesztés a Közgyűléshez az első lakáshoz jutók támogatásának helyi szabályairól szóló rendelet megalkotására
 
Előadó: Dr. Krizsai Anita szociális és köznevelési osztályvezető
 
pdf MEGTEKINTÉS (2.39 MB)
 
8./ Előterjesztés a Közgyűléshez az Intelligens gyalogosvédelmi rendszer közérdekű kötelezettségvállalás útján történő megvalósítására
 
Előadó: Dr. Kovács Ferenc polgármester
 
pdf MEGTEKINTÉS (173 KB)
 
9./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz a nyíregyházi köznevelési intézmények 2019. évi nemzetközi kapcsolatainak és EU-s programjainak támogatására beérkezett pályázatok elbírálására
 
Előadó: Doka Diána Kulturális Osztály vezetője
 
pdf MEGTEKINTÉS (1.35 MB)
 
10./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007.(VI.12.) önkormányzati rendelet módosítására (A rendezési terv módosítási kérelmeinek 2019. év áprilisi megindítása)
 
Előadó: Veres István városi főépítész
 
pdf MEGTEKINTÉS (2.49 MB)
 
11./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007.(VI.12.) önkormányzati rendelet módosításához szükséges vélemények kiértékelésének jóváhagyásáról (Tárgyalásos eljárás, 4 terület - a partnerségi véleményezés kiértékelése)
 
Előadó: Veres István városi főépítész
 
pdf MEGTEKINTÉS (7.00 MB)
 
12./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007. (VI.12.) önkormányzati rendelet módosításának jóváhagyására (5 területből 3 terület szabályozási terv módosítása tárgyalásos eljárásban)
 
Előadó: Veres István városi főépítész
 
pdf MEGTEKINTÉS (19.38 MB)
 
13./ ZÁRT ÜLÉS! Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza, Petőfi u. 22. fszt. 1. szám alatti ingatlanon rendeltetésmód változtatásához (tárolóból-lakás) - településképi bejelentési eljáráshoz - kiadott határozat elleni fellebbezés elbírálására
 
Előadó: Dr. Szemán Sándor címzetes főjegyző
 
pdf MEGTEKINTÉS (311 KB)
 
Nyíregyháza, 2019. április 18.
Tormássi Géza
bizottsági elnök