2019. szeptember 9.

2019. szeptember 09-én, (hétfőn) 09.00 órától kezdődő ülésére

Az ülés helye: Városháza, Váci Mihály Terem

Napirendi javaslat nyílt ülésre

1./ Előterjesztés Nyíregyháza MJV Önkormányzata és a Nyíregyházi Állatpark Nonprofit Kft. közötti üzemeltetési szerződések módosítására, valamint a Nyírerdő Zrt.-vel kötendő üzemeltetési megállapodás jóváhagyására

Meghívottak: Gajdos László Nyíregyházi Állatpark Nonprofit Kft. ügyvezetője
dr. Szalacsi Árpád Nyírerdő Zrt. vezérigazgatója

2./ Előterjesztés a Sóstó-Gyógyfürdők Zrt-vel kötött üzemeltetési megállapodás módosítására

Meghívott: Dr. Podlovics Roland, Sóstó-Gyógyfürdők Zrt. vezérigazgatója

3./ Előterjesztés a közterületi térfigyelő rendszerről szóló 22/2015. (X.30.) önkormányzati rendelet módosítására

Előadó: Dr. Kása Brigitta aljegyző
Bodrogi László közterület-felügyeletvezető

4./ Előterjesztés Nyíregyháza város területén autóbusszal végzett helyi személyszállítási közszolgáltatással összefüggő perből eredő, az Észak-magyarországi Közlekedési Központ Zrt-vel szemben 2017. év vonatkozásában fennálló fizetési kötelezettség rendezésére (későbbi megjelenítéssel)

5./ Előterjesztés Nyíregyháza 19/2005. (V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007. (VI. 12.) önkormányzati rendelet módosításának jóváhagyására (5 területből 1 terület szabályozási terv módosítása tárgyalásos eljárásban)

6./ Előterjesztés a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Településszerkezeti tervének jóváhagyásáról szóló 117/2005. (V. 4.) számú határozatának és a 19/2005. (V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007. (VI. 12.) önkormányzati rendelet módosításához szükséges Településrendezési -együttműködési Megállapodás jóváhagyására (Nyíregyháza, Mező u.-Rákóczi F. u.-Búza u.- Bethlen G.u. által határolt tömb északi része)

7./ Előterjesztés az Egészségügyi Támogató Alap Program 2019. évi működtetéséről szóló 85/2019. (V.30.) számú határozat módosítására

Előadó: Dr. Krizsai Anita szociális és köznevelési osztályvezető

Zárt ülésre

8./ Előterjesztés lefoglalt ingatlan vagyontárgy tulajdonjogának önkormányzat javára történő átruházására vonatkozó egyezségi szerződés jóváhagyására

Dr. Kása Brigitta aljegyző
Meghívott: Seszták Oszkár az Esélyt az Ifjúságnak Alapítvány kuratóriumi elnöke

9./ Előterjesztés Nyíregyháza, Fazekas János tér 7. szám alatti 22200/98 hrsz-ú ingatlanon fagylaltozó terasz kihelyezéséhez- településképi bejelentési eljáráshoz- kiadott határozat elleni fellebbezés elbírálására

Előadó: Dr. Szemán Sándor címzetes főjegyző

Dr. Tirpák György