2018. január 23.

2018. január 23-án 14 órakor tartandó ülésére.

1./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata és az Észak-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. között megkötött Közszolgáltatási Szerződés módosítására (későbbi megjelenítéssel)

Meghívott
: Pelcz Gábor Észak-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. vezérigazgatója

2./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata 2018. évi költségvetéséről és a költségvetés vitelének szabályairól szóló rendelet megalkotására

Patóné Nagy Magdolna gazdasági osztályvezető
Meghívott: Varga János könyvvizsgáló

3./ Előterjesztés a Közgyűléshez a NYÍRVV Nonprofit Kft-vel kötendő 2018. évi Éves közszolgáltatási szerződés jóváhagyására

Meghívott: Ignéczi Csabáné NYÍRVV Nonprofit Kft. ügyvezetője igazgatója

4./ Előterjesztés a Közgyűléshez a parkolóhelyek létesítéséről, valamint fizető parkolók üzemeltetésének szabályozásáról szóló 44/2006.(XI.28.) önkormányzati rendelet módosítására

Meghívott: Ignéczi Csabáné NYÍRVV Nonprofit Kft. ügyvezetője igazgatója

5./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Nyíregyházi Állatpark Nonprofit Kft. közötti tulajdonjogi viszonyok rendezésére

Meghívott: Gajdos László Nyíregyházi Állatpark Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója

6./ Előterjesztés a Közgyűléshez a Kisfaludy Szálláshelyfejlesztési Konstrukció keretében a nyíregyházi Dzsungel Hotel fejlesztése című benyújtott pályázati program elfogadására

Előadó: Pató István Városfejlesztési és Városüzemeltetési Osztályvezető
Hagymási Gyula Pályázatok és Projektmenedzsment Referatúravezető
Meghívott: Gajdos László Nyíregyházi Állatpark Igazgatója

7./ Előterjesztés a Közgyűléshez a GINOP-7.1.9-17 kódszámú, „Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő integrált termék- és szolgáltatásfejlesztése” című benyújtott pályázati program elfogadására

Előadó: Pató István Városfejlesztési és Városüzemeltetési Osztályvezető
Hagymási Gyula Pályázatok és Projektmenedzsment Referatúravezető

8./ Előterjesztés a Közgyűléshez a „Testvér-Települési Programok és Együttműködések” című pályázati kiírásra benyújtott pályázati program elfogadására

Előadó: Doka Diána kulturális osztályvezető

9./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza MJV szabályozási tervének és helyi építési szabályzatának módosításával kapcsolatos állásfoglalásra a 2/2005.(I.11.) Korm. rendelet alapján (Teljes eljárás - 2 terület módosítása Rozsrétbokori utca- Fenyő utca)

10./ Előterjesztés a Közgyűléshez a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Településszerkezeti tervének jóváhagyásáról szóló 117/2005.(V.4.) számú határozatának és a 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007. (VI. 12.) önkormányzati rendelet módosításához szükséges Településrendezési Szerződés és Közérdekű kötelezettségvállalás nyújtásáról szóló Megállapodás jóváhagyására (Nyíregyháza, Rozsrétbokor utca, Fenyő utca)

11./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007 (VI.12.) önkormányzati rendelet módosításának jóváhagyására (20-as jelű sajátos előírású övezet kijelölése, egyszerűsített eljárás)

12./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza 19/2005 (V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007.(VI.12.) önkormányzati rendelet módosítására (A rendezési terv módosítási kérelmeinek 2018. év januári megindítása)

Nyíregyháza, 2018. január 18.