2018. szeptember 4.

2018. szeptember 4-én 14 órakor tartandó ülésére.

Az ülés helye: Városháza, Váci Mihály terem.

1./ Előterjesztés a Közgyűléshez a parkolóhelyek létesítéséről , valamint fizető parkolók üzemeltetésének szabályozásáról szóló 44/2006. (XI.28.) önkormányzati rendelet módosítására

Meghívott: Ignéczi Csabáné NYÍRVV Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója

2./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza területén lévő önkormányzati tulajdonú ingatlanok térítésmentes állami tulajdonba adására

Előadók: Dr. Kása Brigitta aljegyző, hatósági főosztályvezető
Hagymási Gyula pályázatok és projektmenedzsment referatúra vezető

5./ Előterjesztés a Közgyűléshez a "Nemzeti Ovi-Sport Program" keretében benyújtandó pályázatra és az önkormányzati saját erő biztosítására

6./ Tájékoztató a Közgyűléshez Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának elbírálás alatt lévő, megvalósítás alatt álló és lezárás alatt lévő pályázatairól

Előadó: Pató István városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
Hagymási Gyula pályázatok és projektmenedzsment referatúravezető

7./ Előterjesztés A TOP-7.1.1-16-H-067-1 kódszámú "Városrészek többfunkciós közösségi tereinek komplex infrastrukturális fejlesztése" című pályázati program elfogadására

Előadó: Pató István városfejlesztési és városüzemeltetési osztályvezető
Hagymási Gyula pályázatok és projektmenedzsment referatúravezető

8./ Előterjesztés a Közgyűléshez a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Településszerkezeti tervének jóváhagyásáról szóló 117/2005.(V.4.) számú határozatának és a 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007.(VI.12.) önkormányzati rendelet módosításához szükséges Településrendezési Szerződés jóváhagyására (Nyíregyháza 01099/45 hrsz-ú ingatlanon naperőmű létesítmény)

9./ Előterjesztés a Közgyűléshez Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Szolex Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. között kötendő településrendezési - együttműködési megállapodás jóváhagyására (Nyíregyháza, Dózsa Gy. u. 47. sz. előtti közterület-rendezés)

10./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007.(VI.12.) önkormányzati rendelet módosítására (A rendezési terv módosítási kérelmeinek 2018. év szeptemberi megindítása)

11./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza MJV szabályozási tervének és helyi építési szabályzatának módosításával kapcsolatos állásfoglalásra a 2/2005.(I.11.) Korm. rendelet alapján a környezeti vizsgálat szükségességéről (Tárgyalásos eljárás - A Nyugati elkerülő út melletti szervizút meghosszabbítása)

12./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007.(VI.12.) önkormányzati rendelet módosításához szükséges vélemények kiértékelésének jóváhagyásáról (Tárgyalásos eljárás - A Nyugati elkerülő út melletti szervizút meghosszabbítása - a partnerségi véleményezés kiértékelése)

13./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza MJV szabályozási tervének és helyi építési szabályzatának módosításával kapcsolatos állásfoglalásra a 2/2005.(I.11.) Korm. rendelet alapján a környezeti vizsgálat szükségességéről (Tárgyalásos eljárás - NYUGATI IPARI PARK RENDEZÉSI TERVI MÓDOSÍTÁSA)

14./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007.(VI.12.) önkormányzati rendelet módosításához szükséges vélemények kiértékelésének jóváhagyásáról (Tárgyalásos eljárás -  NYUGATI IPARI PARK RENDEZÉSI TERVI MÓDOSÍTÁSA- a partnerségi véleményezésnek a kiértékelése)

15./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza MJV szabályozási tervének és helyi építési szabályzatának módosításával kapcsolatos állásfoglalásra a 2/2005.(I.11.) Korm. rendelet alapján a környezeti vizsgálat szükségességéről (Tárgyalásos eljárás - NYUGATI IPARI PARK II. ÜTEM)

16./ Előterjesztés a Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsághoz Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) önkormányzati rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007.(VI.12.) önkormányzati rendelet módosításához szükséges vélemények kiértékelésének jóváhagyásáról (Tárgyalásos eljárás - NYUGATI IPARI PARK II. ÜTEM- a partnerségi véleményezésnek a kiértékelése)

17./ ZÁRT ÜLÉS! Előterjesztés Nyíregyháza, Margaretta u. 76. szám alatti gazdasági épület átminősítése lakóépületté - településképi bejelentési eljáráshoz - kiadott határozat elleni fellebbezés elbírálására

Előadó: Dr. Szemán Sándor címzetes főjegyző

Nyíregyháza, 2018. augusztus 31.