2019. november 19.

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlésének Szociális, Egészségügyi és Sport Bizottság Elnöke
Tisztelettel meghívja Önt, a 2019. november 19-én, kedden 15.00 órakor tartandó ülésére

Helyszín: Polgármesteri Hivatal Váci Mihály Terem
„E" épület I/176. szoba

NAPIREND-TERVEZET

Nyílt ülés

1. Előterjesztés a helyi önszerveződő közösségek pénzügyi támogatásának rendjéről szóló 24/2008.(IV.29.) önkormányzati rendelet módosításra (Közgyűlés dönt)

2. Előterjesztés Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlésének 66/2019.(IV.25.) számú határozatával kiadott tulajdon fenntartási nyilatkozatok módosítására (Közgyűlés dönt)

Meghívott: Kőhalmi Richárd Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft. ügyvezetője

3. Előterjesztés az Emberi Erőforrások Minisztériuma által a 2263/61. hrsz-on, természetben a 4400 Nyíregyháza, Ungvár stny. 22. szám alatt található Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium tanuszodájának fejlesztésére nyújtott sportlétesítmény- fejlesztési támogatás II. ütem ügyében kért tulajdonosi hozzájárulás kiadására (Közgyűlés dönt)

Meghívott: Gaszperné Román Margit Nyíregyházi Tankerületi Központ tankerületi igazgatója

4. Előterjesztés az Egészséges és Fenntartható Jövőért Közhasznú Alapítvány és Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata közötti ingatlanbérleti szerződés megkötésére (Közgyűlés dönt)

Meghívott: Nagy-Sain Alexandra Egészséges és Fenntartható Jövőért Közhasznú Alapítvány Kuratóriumának elnöke

5. Előterjesztés a Nyíregyháza Tigers AFC által az Egyéb csapat és egyéni sportágak támogatása keretre kapott 2019. évi támogatás felhasználási területének a módosítási kérelmével kapcsolatos döntésre (az 1. számú melléklet a Zárt ülés anyagai között található meg)

MEGTEKINTÉS - MELLÉKLET

6. Előterjesztés a Kölcsey DSE által a Kiemelt egyéni és csapatsportágak támogatása keretre kapott 2019. évi második félévi támogatás támogatási céljának a módosítási kérelmével kapcsolatos döntésre (az 1. számú melléklet a Zárt ülés anyagai között található meg)

MEGTEKINTÉS - MELLÉKLET

7. Előterjesztés a 2019. évi Diáksport kereten lévő megtakarítás felhasználásával kapcsolatos döntésre

Előadó: Kósa Árpád kabinetvezető

8. Előterjesztés a 2019. évi Sport célfeladatok kereteken lévő megtakarítások felhasználásával kapcsolatos döntésre

Előadó: Kósa Árpád kabinetvezető

9. Előterjesztés a Truck Race Promotion Kft. által a 2019. évi Rally Hungary- II. Nyíregyháza Rally támogatása céljából beérkezett rendkívüli kérelemmel kapcsolatos döntésre (az 1. számú melléklet a Zárt ülés anyagai között található meg)

MEGTEKINTÉS - MELLÉKLET

10. Előterjesztés a Szigligeti Gyermeküdülő 2019. évi szakmai beszámolójának elfogadására

Előadó: lgnéczi Csabáné a NYÍRVV Nyíregyházi Városüzemeltető és Vagyonkezelő Nonprofit Kft. ügyvezetője
Meghívott: Dr. Hudákné Fábián Nóra szakmai vezető

Zárt ülés

1. Előterjesztés az önkormányzati bérlakásban élő bérlők lakbértámogatásának megállapítására

2. Előterjesztés lakáscélú helyi támogatás tárgyában

Előadó: Dr. Kása Brigitta hatósági főosztályvezető, aljegyző, Dr. Grósz Péter hatósági osztályvezető

3. Előterjesztés az Együtt Egymásért „Burger István díj" adományozására (Közgyűlés dönt)

4. Előterjesztés a generációk együttműködését segítő karácsonyi programok és rendezvények lebonyolítására benyújtott pályázatok elbírálására (Közgyűlés dönt)

Előadó: Dr. Krizsai Anita szociális és köznevelési osztályvezető

5. Előterjesztés első lakáshoz jutók támogatásnak megállapítására

Előadó: Dr. Krizsai Anita szociális és köznevelési osztályvezető

Nyíregyháza, 2019. 11. 15.
Dr. Rákóczi Ildikó
a Bizottság elnöke